O SDT

Slovenské divadlo tanca (SDT) vzniklo v roku 2005 na podnet choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka. Nadviazalo na tradíciu jedného z najúspešnejších slovenských komorných divadiel, Bratislavského Divadla Tanca (BDT). Prvú premiéru -- Bolero / Príbeh matky -- uviedlo SDT v bratislavskom Divadle Aréna. Od roku 2008 je jeho domovskou scénou Heineken Tower Stage.
 
SDT je nezávislé tanečno-divadelné teleso založené na projektovom systéme bez trvalej umeleckej prevádzky. Spolupracuje s najlepšími tanečnými interpretmi súčasnej slovenskej scény. V jeho repertoári je päť titulov totálneho divadla, v ktorom sa spája hudba, tanec a činoherné prvky: Vták ohnivák, Labuťko, ... na Vaše hroby, Bolero / Príbeh matky, Romeo a Júlia... Počas svojej existencie realizovalo SDT viac ako 200 predstavení na Slovensku, v Čechách a v mestách strednej Európy. Ako jediné teleso tohto formátu premiérovalo autorské dielo Jána Ďurovčíka, Bolero / Príbeh matky, v Circulo de Bellas Artes v Madride. V divadelnej sezóne 2008 / 2009 absolvovali tanečníci SDT úspešné svetové turné The Firebird World Tour. Počas neho vystúpili v New Yorku, Londýne, Krakove, Amsterdame, Bytome a Antverpách.
 
Najnovší titul Jána Ďurovčíka pre SDT - Carmen - mal premiéru v marci 2010 a v súčasnosti je na celoslovenskom turné.

O režisérovi

Ján Ďurovčík

Študoval choreografiu na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave pod vedením profesora Štefana Nosáľa a na Institute For Dance And Dance Instruction v belgických Antverpách. Jeho choreografie boli uvedené v Madride, New Yorku, Tokiu, Londýne, Krakove, v Antverpách a Amsterdame.

Čítaj celý životopis