Exkluzívne slová baletného majstra

Veľmi nás zaujímal názor významného choreografa Igora Holováča na predstavenie Petruška, ktoré bude mať premiéru 19. decembra 2020 v bratislavskej IUVENTE. Taktiež nám prezradil ako sa mu spolupracovalo nielen s našimi tanečníkmi, ale aj celým kolektívom. 

"Balet Petruška patrí medzi najvýznamnejšie diela Igora Stravinského. Nesmierne si vážim, že práve tento balet som mohol so Slovenským Divadlom Tanca pripraviť. Petruška je dielo brilantné po každej stránke, a i keď som chcel čiastočne priniesť môj vlastný pohľad na príbeh, nebolo vôbec nutné akýmkoľvek zásadnejším spôsobom zasahovať do pôvodného libreta a hudobného spracovania.

Členmi tanečného súboru SDT sú talentovaní, skúsení a pracovití tanečníci. Ich profesionalita a kreativita boli pre mňa vždy veľkou oporou a mal som radosť z každej chvíle, ktorú sme spolu strávili pri príprave Petrušky. Rovnako príjemná bola spolupráca aj so všetkými ostatnými, ktorí sa po technickej a organizačnej stránke podieľajú na príprave predstavenia Petruška / Vták Ohnivák.

Každý choreograf, ktorý pôsobí, či bude pôsobiť v tomto súbore, sa môže spoľahnúť na profesionalitu v každom smere. SDT prostredníctvom všetkých svojich predstavení ponúka divákom mimoriadny umelecký zážitok."

 

Veľmi pekne ďakujeme za Vaše slová a všetci si vážime skvelú spoluprácu s Vami. 

Petruška/ Vták Ohnivák

Petruška/Vták Ohnivák spot TA3