Prípravy na Stravinského večer

Stále pokračujeme v príprave na Stravinského večer, v rámci ktorého odohráme dve baletné diela - Petruška a Vták ohnivák. Robíme veľké pokroky, no napriek tomu máme čo vylepšovať, aby sme boli pripravení na 110%. V tomto článku prinášame exkluzívne zábery, vďaka ktorým môžete nahliadnúť na našu piatkovú skúšku (9.10.).

Stále nie je isté, či budeme môcť odohrať premiéry v už stanovenom termíne, keďže nevieme, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať a či budeme mať šancu aj naďalej skúšať. Napriek tomuto neistému obdobiu nás viera v v úspešné predstavenie motivuje a posúva vpred pred každým tréningom. 

Ako sme nedávno prezradili, titul Petruška skúšame pod vedením uznávaného choreografa Igora Holováča, ktorý je známy najmä ako baletný majster zo Slovenského Národného Divadla (SND) v Bratislave, kde pôsobí už dlhé roky. Veľmi si vážime, že máme možnosť spolupracovať s týmto významným človekom. 

Prestavenie Vták ohnivák má pod palcom náš stály, taktiež uznávaný choreograf a režisér Ján Ďurovčík, ktorý tento titul úspešne odpremiéroval v Tokiu v roku 2004. Veľmi sa tešíme z oboch diel a bude nás mrzieť, ak plánované premiéry budeme musieť presunúť. Ale samozrejme v týchto náročných mesiacoch zostáva zdravie všetkých ľudí na prvom mieste a ak to bude potrebné, premiéru preložíme. Ako sa hovorí: na dobré sa predsa oplatí čakať. :) 

Technický tréning

Stravinského večer - technický tréning

Vták ohnivák - skúška

Vták ohnivák - skúška

Vták ohnivák - skúška - Duet

SDT - Vták ohnivák - skúška

Vták ohnivák - skúška

SDT - skúška Vták ohnivák

Petruška - skúška

SDT - Petruška - skúška